(0242) 237 07 47 Hotel SU Muratpaşa/Antalya
Bizi Takip Edin!
Image Alt

Aqua GYM

Aqua GYM

Aqua gym, suyun kendi direncine karşı uygulanan egzersizlerin bütününe verilen addır. Aqua gym dersi, suyun içinde yapılan çeşitli hareketlerin kombinasyonu olarak uygulanan kardiyovasküler bir egzersizdir. Havuz içerisinde yapılan aqua gym bölgesel zayıflama, omurga sağlığı, postür düzeltme, hamilelerin kolayca yapabilecekleri egzersizleri kapsamaktadır. Kişiye veya gruba özel oluşturulan program doğrultusunda havuz ekipmanlarından, makarna, pullbuoy, board gibi malzemeler de kullanılabilir. Hareket çeşitliliğinin yanı sıra, su içerisinde yoğun tempoda yapılan aqua gym derslerinde süre maksimum 45 dakika tutulmaktadır.
Aqua Gym’nin Faydaları;
 Güneşin sıcaklığından ve suyun kaldırma kuvvetinden yararlanarak bel ağrıları büyük oranda hafifletilebiliyor ve eski sıklığında görülmesi engellenebiliyor.
 Suyun kaldırma kuvveti sayesinde hareketleri yapmak kolaylaşıyor ve egzersizlerin faydaları maksimuma çıkıyor.
 Eklemlerin üzerine ağırlık binmiyor, kaslar daha rahat çalışıyor. Ayrıca kalbin daha kolay çalışmasını ve dolaşımın hızlanmasını sağlıyor.
 Su içindeyken vücuttaki negatif elektriğin atılması mümkün olabiliyor. Böylece suyun stresten arındırıcı etkisini de hissedebiliyorsunuz.
 Suda egzersiz özelikle yaşlılık, hamilelik gibi çeşitli fiziksel kısıtlamalar yüzünden egzersiz yapmakta zorlananlar için bulunmaz fırsat. Çünkü karada yapılmasında güçlük çekilen egzersizler suyun içinde rahatlıkla uygulanabiliyor.