(0242) 237 07 47 Hotel SU Muratpaşa/Antalya
Bizi Takip Edin!
Image Alt

Step Up

Step Up

Step, müzik eşliğinde incelmek isteyenler için uygun olan en popüler cardio-training egzersizlerinden biridir. Etkili bir fitness egzersizi olan step için gereken tek ekipman, egzersizin zorluk derecesini artırmak veya azaltmak için ayarlanabilen yüzeye sahip bir step tahtasıdır. Farklı adımların birbirini takip etmesiyle oluşan bir koreografi etrafında gerçekleştirilen, oldukça eğlenceli bir antrenman programı sunar. Step, oldukça dinamik bir faaliyettir. Grup derslerinde motivasyon bulan herkes, step egzersizine kolayca ayak uydurur.
Tüm vücutta kas güçlendirme sağlar. Step tahtasına inip çıkmak, bacaklar ve kollar için etkili bir kaslanma yöntemidir. Egzersiz sırasında baldır ve kalça kasları çalıştırılır. Seviye arttıkça, zemine basış kuvvetlenir ve kaslar daha fazla çalışır. Step sayesinde daha iyi bir duruşa kavuşursunuz. Step yaparken bedenin üst ve alt bölümü senkronize çalışır. Bedeni tamamını koordine etmek ve tempo tutmak için, maksimum konsantrasyon gerektirir.
Diğer cardio-training faaliyetlerinde olduğu gibi, düzenli step uygulaması dayanıklılığı artırmak için mükemmeldir. Kalp damar sistemi, istikrarlı bir tempo ister: Solunumunuz daha iyi hale gelir ve iyi bir fiziksel kondisyona sahip olursunuz.
Step dersleri, katılımcıların seviyesine göre ortalama 30 ila 45 dakika sürer. Vücudun kondisyonunu sağlamak ve ayak bilekleri veya dizlerin zorlanma risklerinden kaçınmak amacıyla ısınma ile başlar. Ayrıca neşeli bir ortamda canlı ve tempolu bir koreografiyle egzersiz gerçekleştirilir. Egzersizler arasında molalar verilmelidir. Egzersizin sonunda, kramp ve kas ağrılarından kaçınmak için, birkaç dakika esnemeye ayrılmalıdır.